Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-TrzejMuszkieterowie(8)-od-08-11-2017-do-07-02-2018
A jeśli chodzi o opłaty to pobierał je za wszystko co się dało np.za badania krwi,wcześniej... ~ stokrota z KrasnowoliKoleś gra w Domu Sztuki już chyba 15 raz w ciągu ostatnich czterech lat. Czy Wydział Kultury... ~ Agentura - Urra BurraTo było piękne. ~ ObserwatorMój mąż bardzo go lubi.Jego utwory mają tyle pozytywnej energii. ~ BozenaTrzeba czcić minutą ciszy na Radzie wszystkich samobójców z Ursynowa bo to społeczeństwo nie... ~ AlOPostguziałowski układ ma się świetnie. Pan Kempa tylko posypał kupkę brokatem i robi to co... ~ sarmata"Burmistrz zapowiada, że zarządzenie zastępcze wojewody zostanie zaskarżone do sądu... ~ maniek@Damianoo tyle negatywnych komentarzy pod adresem tych szkodników, więc musieli uruchomić swoje... ~ alcybiadesChodzi o bezpieczeństwo kobiet czy wymienianie nazwisk i owacje na stojąco? ciszmy się z efektu,... ~ św. AugustynAlle ta przychodnia byla (Samsonowska) najlepsza przychodnia dopoki nie przejeli jej panstwo... ~ Stokrota Jedno drzewko na 3405 mieszkańców Ursynowa. Brawo Władze macie powód do dumy. ~ DumnyZTM jest w calosci utrzymywany z pieniedzy warszawiakow: z ich podatkow oraz z biletow. Podstawowym... ~ mmNa Ursynowie Północnym przy Koncertowej od niedawna funkcjonuje nowa przychodnia z kontraktem... ~ danaPiSowskie trolle przypominają postać Jolanty Brzeskiej zapominają tylko że kamienica przy... ~ sebakiedyś, za zgodą pracowników medycznych placówki, zostawiłam w przychodni ulotki na temat... ~ niktZamknąć jak najszybciej przychodnie i zmienic lokatorów. W tym rodzinnym biznesie i tak juz nikt... ~ Były pacjentAnkieta burmistrza i spółdzielni mieszkaniowych ma sens natomiast petycja w internecie już nie... ~ sebaMyślę, że jakaś prawda w tym wszystkim musi być, a przynajmniej część. ~ Nieznana

Zielony Ursynów chce basenu. Burmistrz: Wolałbym centrum sportu

› bieżące miesiąc temu    17.10.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 7 / 100%
A A A
Pusty teren przy Kajakowej należący do miastaPusty teren przy Kajakowej należący do miasta fot. SK

Mieszkańcy Zielonego Ursynowa rozpoczęli zbiórkę podpisów pod petycją w sprawie budowy basenu. Akcja jest oddolna i cieszy się dużym zainteresowaniem sąsiadów. Nic dziwnego - na zajęcia z pływania dzieci i młodzież z tego rejonu Ursynowa jeżdżą do Raszyna.

Wczoraj powstał społeczny komitet a dziś już udało się zebrać pierwsze podpisy. Mieszkańcy Zielonego Ursynowa - czyli osiedli położonych w rejonie ulicy Puławskiej chcą przekonać dzielnicę do kolejnej inwestycji na swoim terenie.

- Na dzieciach z drugiej klasy, które mają obowiązkowe zajęcia z pływania, zarabia w tej chwili Raszyn. Tam jest najbliżej, na Ursynów jest dalej - mówi Marzena Zientara, szefowa Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 96 przy Sarabandy, inicjatorka petycji.

Pływalnia mogłaby powstać między nowym domem kultury a szpitalem przy Kajakowej, w sąsiedztwie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz przedszkola. To jedno z niewielu miejsc przy Puławskiej, które należy do miasta, w dodatku w planie zagospodarowania przestrzennego przewidziany jako obszar usług sportu.

- Przy okazji może powstałaby siłownia dla mieszkańców, sala do aerobiku? - zastanawia się Zientara. 

Wg informacji mieszkańców zaangażowanych w zbiórkę podpisów, akcja cieszy się ogromną popularnością.

- Dajemy sobie miesiąc. Mam nadzieję, że zbierzemy kilka tysięcy podpisów - mówi inicjatorka.

Burmistrz dzielnicy życzliwie podchodzi do akcji mieszkańców, ale studzi oczekiwania. - Nie wiadomo czy pływalnia zmieści się na tej działce. Poza tym Ursynów ma w przeliczeniu na liczbę mieszkańców wystarczającą liczbę basenów - tłumaczy Robert Kempa.

Blisko dwustutysięczna dzielnica ma trzy pływalnie publiczne prowadzone przez Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji, popularne są także obiekty pływackie Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego oraz prywatne baseny na Kabatach.

- Przecież dojazd choćby na Hirszfelda zajmuje z Puławskiej około 15 minut, więc można szybko tam dojechać - mówi burmistrz i przekonuje, że sam wolałby widzieć na terenie przy Kajakowej centrum sportu, najlepiej wybranej dyscypliny. Np. sportów ekstremalnych lub sportów gimnastycznych.

Mieszkańcy twierdzą, że basen jest najbardziej oczekiwaną przez nich inwestycją. Od budowie pływalni na Zielonym Ursynowie mówiło się przed laty, ciągle jednak nie było pieniądzy. Petycja to powrót do tej idei.

WEŹ UDZIAŁ W NASZEJ ANKIECIE:

 
+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Anatomian
26 dni temu 4
Podobno zamiast basenu burmistrz chce wybudować betoniarnię na zielonym. Jeśli to prawda, to facet może się już pakować z Urzędu Dzielnicy. Tego mieszkańcy mu nie darują.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Znosia
miesiąc temu ocena: 100%  3
Na Hirszfelda autobusem z Puławskiej w 15 min? Ha ha ha....Ktorym? Tym co jeździ co godzinę czy tym co jeździ co 2 godziny. Basen jest konieczny i niezbędny. Wstyd, że Warszawiacy musza jeździć do Raszyna. Czujemy się zapomnieni. Tam mają autobusy, basen, chodniki i budują halę sportową. A Ursynów? Pokonanie Kabat autobusem to jak wyprawa na biegun. Rowerem po ciemku lasem dzieci mają jeździć? Pływać w przepełniony basenie?
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ matrix
miesiąc temu ocena: 100% 2
Burmistrz nie ogarnia takich rzeczy. Zza biura zdecydowanie mniej widać.
~ matrix
miesiąc temu ocena: 80%  1
Burmistrz studzi oczekiwania :P Pewnie gdyby chodziło o jakiś budyneczek mieszkalny albo bazar dla kolegi to by tak nie studził :D
odpowiedz oceń komentarz 4 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji