Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
Zerwę z dziecka łach ostatni Mnóstwo trutków przygotuję Choć obiadu dziś nie zeżrę Ale... ~ Mój nickSłabo płacą i nauczycieli będzie coraz mniej więcej w Warszawie ... ~ Avoxja bym chetnie ludzi gnebiacych zwierzeta odstrzelił ~ leonLudzie mają narąbane w łepetynach. Najchętniej zamknęliby się w supersterylnych, strzeżonych... ~ Kot_Aliki pomyslec ze 90% Polakow to wierzacy katolicy. Wiec dla kogo przykazanie Boze "-Nie zabijaj!!! ~ anaBurmistrz Ciołko i jego koleś Kempa swoją koleżankę zatrudnili. Może być że za rok już ona... ~ kartofliskoA ja mam kotka na działce.Codziennie jade 5 km aby go nakarmić.On już czeka na drodze.Zimą... ~ mmmmmmmmm8-12 koszeń w sezonie to jakiś biologiczny nonsens. Komu to służy, chyba tylko firmom... ~ KPWidzę, że problematyczny sąsiad to dość powszechna sprawa! Moja rodzina miała wielokrotnie... ~ Cassie99Dlaczego nie ma mojego komentarza? Czy kogoś obraziłam? ~ ursynowiankaLudziom, takim jak Pani Magda powinno się dziękować i nagradzać za ich poświęcenie i... ~ ursynowiankaKto wie, może zaraz się skrzykną i masa kretyniczna z całej wawy zacznie posuwać po tych... ~ Pełnynocnik_rowerowyNo coż - bydło ze wsi, kupiło mieszkanie i tera są "miastowi" więc dziki kotek jest bee. ~ zal.plTa decyzja obnaża intencje działań w zakresie polityki kulturalnej dzielnicy tego zarządu. Nie... ~ Żyrardówski malarzEch, to zawsze wygląda tak samo... Znajdą się ludzie co się boją kotów, wywalczą ich... ~ KubaWładze SMB Ursynów już nie pierwszy raz wykazują się totalną ignorancją. ~ kocurZupełnie, jak Anioł z Alternatywy 4. ~ KotekPatrząc przez pryzmat rowerzystów - po częsci są to pieniądze wyrzucone w błoto, bo drogi... ~ bea

Zmierz się z ursynowskim dyktandem! Ruszyły zapisy

› imprezy 6 dni temu    12.10.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. SK

To impreza, która wyróżnia Ursynów na mapie Polski! W poniedziałek ruszyły zapisy do XII Ursynowskiego Dyktanda im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego. Śmiałkowie zmierzą się z tekstem przygotowanym przez doc. dr Grażynę Majkowską oraz prof. Jerzego Bralczyka.

"Naprzeciwko kościoła ojców Franciszkanów, nieopodal placu Na Groblach, wcale nie potajemnie, bo wprawdzie przy mało znanej ulicy Bitwy pod Verdun, bynajmniej jednak nie daleko od dopiero co lokalnie rozsławionej nowo otworzonej świątyni Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego..." - tak zaczynało się ubiegłoroczne dyktando, z którym zmierzyło się 276 uczestników, w tym 160 mieszkańców Ursynowa. Mistrzynią została Anna Mikołajewska.

Tegoroczne dyktando odbędzie się w niedzielę 19 listopada o godz. 10:00 w hali UCSiR przy ul. Dereniowej 48. W poniedziałek ruszają zapisy, które potrwają do wyczerpania miejsc. 

Od 2012 r. impreza nosi imię Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego – dziennikarza, językoznawcy, publicysty, krytyka muzycznego, popularyzatora poprawnej polszczyzny. Jego postać na trwałe wpisała się w historię Ursynowa: był twórcą pierwszego w Polsce tygodnika lokalnego „Pasmo”, zaangażowany był w utworzenie pierwszej w Polsce eksperymentalnej telewizji kablowej „Ursynat”, współtworzył Ursynowsko-Natolińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne.

Skąd dyktando na Ursynowie? - Ursynów zawsze był uważany za dzielnicę inteligencką, a troska o język polski jest cechą każdego, kto chce się uważać za inteligenta - mówi Barbara Mąkosa-Stępkowska, współorganizatorka dyktand.

W szranki stanie w tym roku - po jednorocznej przerwie - burmistrz Robert Kempa.

- Jak co roku zachęcam wszystkich mieszkańców do sprawdzenia znajomości swojej ortografii. Przypuszczam, że z okazji jubileuszu treść dyktanda będzie związana z Ursynowem. Wydarzenie odbywa się już po raz dwunasty i przez lata zyskało bez wątpienia rangę ogólnokrajową - mówi szef zarządu dzielnicy. 

Zapisy do udziału w dyktandzie będą przyjmowane od 16 października do 15 listopada 2017 r. do wyczerpania limitu miejsc:

  • pocztą elektroniczną na adres: dyktando@ursynow.pl,
  • telefonicznie pod nr (22) 443 71 43 (w dni powszednie w godz. 8.00-16.00),
  • osobiście w siedzibie Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy przy al. KEN 61, pok. 238 (w dni powszednie w godz. 8.00-16.00).

Laureaci zostaną wyłonieni w czterech kategoriach: Open, Juniorzy, Młodziki , Ekspert:

  • kategoria Open - uczestnicy Dyktanda, z wyłączeniem kategorii Ekspert
  • kategoria Juniorzy - roczniki 1998-2003
  • kategoria Młodziki - roczniki 2004 i młodsi
  • kategoria Ekspert - osoby, które zawodowo zajmują/zajmowały się ortografią języka polskiego, w tym absolwenci filologii polskiej z tytułem magistra bądź licencjata, a także pracownicy naukowi z tego zakresu oraz wszyscy laureaci  dzielnicowych, miejskich, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich Dyktand (z wyłączeniem laureatów Ursynowskich Dyktand w kat. Juniorzy i Młodziki).

ZOBACZ TEKST DYKTANDA Z 2016 ROKU:

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!