Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-ORANGE-od-01-09-do-30-09-2017
A wiecie że w przypadku kradzieży roweru z klatki schodowej nie ostaniecie odszkodowania.... ~ SezonCiekawe kto (dzielnica Panie Burmistrzu?) teraz wybuduje zdewastowane przez budowę ulice... ~ SaRaPętla jest potrzebna. Nie wiem, jak można podjąc taką decyzję, żeby ją zlikwidować.... ~ BeataJestem zbulwesrowana tą informacją. Nie dbamy w Polsce o przestrzeń publiczną, o estetykę. W... ~ UlaDo ~~egona: jak ty te procenty policzyłeś ? Logiką : "moja chata z kraja"? ~ jesteś w mylnym błędzieTo, że ma raka nie ulega watpliwości, ale też nie ulega wątpliwości, że jest cwana i umie... ~ e tamPrzed chorobą nie była taka sympatyczna i otwarta na ludzi. Teraz, jak potrzebuje pomocy to nagle... ~ Ewa WBazarek ale w formie nowoczesnej i estetycznej. Jezeli znowu mają być obleśne budy i śmietnisko... ~ RafałKamil Orzeł rozpoczął kampanię wyborczą. ~ kkTo jest tak kuriozalne działanie. Ten facet poczytał trochę książek i bezrefleksyjnie klepie... ~ TeresaPowiem szczerze, że pomimo zainteresowania tematem nie miałam świadomości, że będzie zajęty... ~ GosiaJest Centrum Zdrowia dziecka, sa liczne szpitale dzieciece oraz przychodnie na Ursynowie wiec NIE... ~ LodaA może wystarczyłby jeden sklep a nie kilka...wspolczuje choroby ale ludzie są chorzy i w... ~ ZorroPrzy skrzyżowaniu z Rodowicza Anody z Dolinką Służewiecka proponują trakt pieszo- jezdny -... ~ JolaPani Joanno z całego serca życzę powrotu do zdrowia ~ wiemjakbardzoCiekawa obserwacja: na linii tunelu pod S2 kilka miesiecy temu musiała się zlikwidować myjnia... ~ Ciekawnik" gdybym chciała wzbudzać litość, robiłabym sobie zdjęcia bez włosów"- no przecież w apelu... ~ że jak?Kiedyś jak pracowałem w korporacji, to się nauczyłem, że najmniej ważnym elementem dla firmy... ~ Maciek

Zwierzogród na Olkówce! Piknik dla mieszkańców i ich pupili. FOTO

› bieżące 12 dni temu    10.09.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 3 ocen 5 / 100%
A A A
27 zdjęćVIII piknik VIII piknik "Ursynów dobry dla zwierząt" fot. KT

Miłośnicy zwierząt spotkali się dziś na pikniku, który dedykowano domowym pupilom i ich właścicielom. Na Łące Olkówki nie zabrakło zabaw, konkursów, ale i wykładów, porad oraz wskazówek, które mają pomóc w  codziennej opiece nad włochatymi przyjaciółmi. Zabawa była wyborna.

"Ursynów dobry dla zwierząt" to inicjatywa, która na dobre zagościła w kalendarzu dzielnicowych imprez - dzisiejszy piknik był już ósmą odsłoną. Tym razem spotkanie koncentrowało się wokół organizacji, które zajmują się promowaniem świadomego i empatycznego podejścia do zwierząt. 

- To jest Milka. Pies zabrany z interwencji, podczas której znaleźliśmy u starszej pani 59 zwierzaków. Wszystkie miała w domu i siłą rzeczy nie mogła o nie odpowiednio zadbać. Milka trafiła do nas z dwoma innymi psiakami, tamte są już adoptowane - Milka czeka jeszcze na swój dom - mówi Maria Krawczyńska, wolontariuszka z Fundacji "Bezdomniaki".

Mieszkańcy krążyli między stoiskami organizacji i fundacji a ich kosmaci towarzysze zajmowali się przede wszystkim zabawami i specjalnie przygotowanym dla nich barem z karmą i świeżą wodą. Dzieci uczyły się, jak odpowiednio karmić psy, dowiedziały się też, jakich produktów nie można im serwować.

Korzystano z porad weterynarzy, bacznie obserwowano pokaz tresury psów, wspólnymi siłami mieszkańcy wybudowali też karmnik dla ptaków. Najbardziej emocjonującym punktem programu był jednak konkurs na najsympatyczniejszego pupila. 

Fundacja Pegasus - główny organizator pikniku "Ursynów dobry dla zwierząt" - obchodzi w tym roku 15-lecie. W związku z jubileuszem postanowiono, że to właśnie ci, którzy ratują czworonogi, będą głównymi bohaterami sąsiedzkiego spotkania.

To są moje trzy szczęścia. Wszystkie wzięłam ze schroniska. Najmłodszy jeszcze się boi i jest nieufny, ale robi postępy - będzie tylko lepiej - mówi Maria, właścicielka uroczych psiaków.

Zadbano też o poczęstunek. Mieszkańcy mogli delektować się kiełbaskami i warzywami z grilla. Na ladzie rozłożono świeże babki i ciasta. W dzbankach czekała woda z dużą ilością cytryny. 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z PIKNIKU "URSYNÓW DOBRY DLA ZWIERZĄT":

Zwierzogród na Olkówce! Piknik dla mieszkańców i ich pupili. FOTO
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ariel
11 dni temu 3
Były też króliki, świnki morskie, nie tylko psy.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lisek
12 dni temu 2
Dlaczego nie było Filipka, najstarszego psa na Ursynowie? (140 latek
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bella
12 dni temu 1
Zabawa na sto dwa Gorąco polecam.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji