Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12-2017
A jeśli chodzi o opłaty to pobierał je za wszystko co się dało np.za badania krwi,wcześniej... ~ stokrota z KrasnowoliKoleś gra w Domu Sztuki już chyba 15 raz w ciągu ostatnich czterech lat. Czy Wydział Kultury... ~ Agentura - Urra BurraTo było piękne. ~ ObserwatorMój mąż bardzo go lubi.Jego utwory mają tyle pozytywnej energii. ~ BozenaTrzeba czcić minutą ciszy na Radzie wszystkich samobójców z Ursynowa bo to społeczeństwo nie... ~ AlOPostguziałowski układ ma się świetnie. Pan Kempa tylko posypał kupkę brokatem i robi to co... ~ sarmata"Burmistrz zapowiada, że zarządzenie zastępcze wojewody zostanie zaskarżone do sądu... ~ maniek@Damianoo tyle negatywnych komentarzy pod adresem tych szkodników, więc musieli uruchomić swoje... ~ alcybiadesChodzi o bezpieczeństwo kobiet czy wymienianie nazwisk i owacje na stojąco? ciszmy się z efektu,... ~ św. AugustynAlle ta przychodnia byla (Samsonowska) najlepsza przychodnia dopoki nie przejeli jej panstwo... ~ Stokrota Jedno drzewko na 3405 mieszkańców Ursynowa. Brawo Władze macie powód do dumy. ~ DumnyZTM jest w calosci utrzymywany z pieniedzy warszawiakow: z ich podatkow oraz z biletow. Podstawowym... ~ mmNa Ursynowie Północnym przy Koncertowej od niedawna funkcjonuje nowa przychodnia z kontraktem... ~ danaPiSowskie trolle przypominają postać Jolanty Brzeskiej zapominają tylko że kamienica przy... ~ sebakiedyś, za zgodą pracowników medycznych placówki, zostawiłam w przychodni ulotki na temat... ~ niktZamknąć jak najszybciej przychodnie i zmienic lokatorów. W tym rodzinnym biznesie i tak juz nikt... ~ Były pacjentAnkieta burmistrza i spółdzielni mieszkaniowych ma sens natomiast petycja w internecie już nie... ~ sebaMyślę, że jakaś prawda w tym wszystkim musi być, a przynajmniej część. ~ Nieznana

Zwierzogród na Olkówce! Piknik dla mieszkańców i ich pupili. FOTO

› bieżące 2 miesiące temu    10.09.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 0 ocen 5 / 100%
A A A
27 zdjęćVIII piknik VIII piknik "Ursynów dobry dla zwierząt" fot. KT

Miłośnicy zwierząt spotkali się dziś na pikniku, który dedykowano domowym pupilom i ich właścicielom. Na Łące Olkówki nie zabrakło zabaw, konkursów, ale i wykładów, porad oraz wskazówek, które mają pomóc w  codziennej opiece nad włochatymi przyjaciółmi. Zabawa była wyborna.

"Ursynów dobry dla zwierząt" to inicjatywa, która na dobre zagościła w kalendarzu dzielnicowych imprez - dzisiejszy piknik był już ósmą odsłoną. Tym razem spotkanie koncentrowało się wokół organizacji, które zajmują się promowaniem świadomego i empatycznego podejścia do zwierząt. 

- To jest Milka. Pies zabrany z interwencji, podczas której znaleźliśmy u starszej pani 59 zwierzaków. Wszystkie miała w domu i siłą rzeczy nie mogła o nie odpowiednio zadbać. Milka trafiła do nas z dwoma innymi psiakami, tamte są już adoptowane - Milka czeka jeszcze na swój dom - mówi Maria Krawczyńska, wolontariuszka z Fundacji "Bezdomniaki".

Mieszkańcy krążyli między stoiskami organizacji i fundacji a ich kosmaci towarzysze zajmowali się przede wszystkim zabawami i specjalnie przygotowanym dla nich barem z karmą i świeżą wodą. Dzieci uczyły się, jak odpowiednio karmić psy, dowiedziały się też, jakich produktów nie można im serwować.

Korzystano z porad weterynarzy, bacznie obserwowano pokaz tresury psów, wspólnymi siłami mieszkańcy wybudowali też karmnik dla ptaków. Najbardziej emocjonującym punktem programu był jednak konkurs na najsympatyczniejszego pupila. 

Fundacja Pegasus - główny organizator pikniku "Ursynów dobry dla zwierząt" - obchodzi w tym roku 15-lecie. W związku z jubileuszem postanowiono, że to właśnie ci, którzy ratują czworonogi, będą głównymi bohaterami sąsiedzkiego spotkania.

To są moje trzy szczęścia. Wszystkie wzięłam ze schroniska. Najmłodszy jeszcze się boi i jest nieufny, ale robi postępy - będzie tylko lepiej - mówi Maria, właścicielka uroczych psiaków.

Zadbano też o poczęstunek. Mieszkańcy mogli delektować się kiełbaskami i warzywami z grilla. Na ladzie rozłożono świeże babki i ciasta. W dzbankach czekała woda z dużą ilością cytryny. 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z PIKNIKU "URSYNÓW DOBRY DLA ZWIERZĄT":

Zwierzogród na Olkówce! Piknik dla mieszkańców i ich pupili. FOTO
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ariel
2 miesiące temu 3
Były też króliki, świnki morskie, nie tylko psy.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lisek
2 miesiące temu 2
Dlaczego nie było Filipka, najstarszego psa na Ursynowie? (140 latek
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bella
2 miesiące temu 1
Zabawa na sto dwa Gorąco polecam.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji